Editorial

Editorial 2/2016

Autor: Jan Dušek
Vážení čtenáři,
téma propojení vědy a ochrany přírody je mi osobně blízké. Ne snad, že bych v přenosu znalostí nebo poznatků zvlášť vynikal, ale když jsem po ukončení biologických studií rychle prchnul k ochranařině, bylo mi jasné, že přetrhání pout by bylo fatální chybou. 
 
Cítím stále nadšení, že mohu být spolu se stovkami dalších kolegů součástí iniciativy Fóra ochrany přírody, která představuje přemostění a láká mnohé k přechodu nebo alespoň nahlédnutí na druhý břeh. S radostí v našem společném časopise sleduji polemiku kolegů, kterých si velmi vážím, tentokrát k tématům vázaným na bezzásahový režim v lesích. Lukáš Čížek dále otevírá palčivé téma směrování dotací, k němuž v dalších číslech jistě budou mít co říci i další přispěvatelé. Přečíst si můžeme také článek o diskusi ve veřejném prostoru, který mnohým z nás přináší cenné rady. Z příspěvků věnovaných přímo vědeckým tématům se můžeme dozvědět více např. o ochranářské genetice nebo důvodech, proč se v rámci ochrany přírody věnovat také parazitům.
 
Musíme si stále klást otázky, na které nejsou snadné a jednoznačné odpovědi. A právě odpovědi musíme hledat společně. I v tomto případě platí, že když to neuděláme my, asi to nikdo za nás neudělá. V horším případě totiž právě někdo jiný přijde s odpověďmi až příliš jasnými a jednoduchými.
 
Přeji čtení plné inspirace, otázek a nápadů na možné odpovědi.
 
Jan Dušek
 
ředitel Beleco a zakladatel FOP
PDF článku ke stažení Poslat emailem Vytisknout

Diskuze:

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.